O nas

Podstawa prawna

Żłobek ABC funkcjonuje zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2011 r. w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych dotyczących żłobków i klubów dziecięcych.
Posiadamy wszelkie niezbędne pozwolenia obowiązujące żłobki, w tym pozytywną opinię Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Państwowej Straży Pożarnej.
Posiadamy wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych pod numerem 5 wydany przez Prezydenta Miasta Włocławek.

Obiekt

Żłobek ABC znajduje się na parterze budynku wielorodzinnego. Lokal posiada wielofunkcyjną salę zabaw oraz sanitariaty dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci.
Całe wyposażenie żłobka posiada niezbędne atesty i certyfikaty.

Kadra

mgr Sylwia Kruczyńska
Dyrektor Żłobka

Pedagog i socjolog z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Od 2011 roku kierownik klubu dziecięcego, następnie dyrektor żłobka niepublicznego. Obecnie dyrektor Zespołu Żłobków Niepublicznych nr 1 we Włocławku.

„Dokładam wszelkich starań by opieka w placówkach, które prowadzę była na jak najwyższym poziomie, by dzieci uwielbiały u nas przebywać, zdobywały jak najwięcej nowych umiejętności i aby były otoczone opieką osób, które wkładają dużo serca w swoją pracę.”

Opiekunki

Nasze Panie Opiekunki posiadają wszelkie niezbędne kwalifikacje do sprawowania opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Zatrudniamy wykwalifikowanych pedagogów i opiekunów, którzy wciąż poszerzają swoje kwalifikacje. To osoby pełne energii, pomysłów i zaangażowania, które dbają o bezpieczeństwo i harmonijny rozwój dzieci. Wszystkie opiekunki posiadają ukończony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nauczyciel i native speaker języka angielskiego

W naszym żłobku regularnie odbywają się zajęcia z języka angielskiego. Lekcje prowadzone są w formie zabawy przez osobę posiadającą uprawnienia do pracy z dziećmi w wieku do lat 3 oraz biegle posługującą się językiem angielskim.

Pielęgniarka

Nasze Maluszki objęte są także opieką pielęgniarki. Pielęgniarka w naszym żłobku odpowiedzialna jest za obserwację stanu higienicznego dzieci oraz edukację zdrowotną.

Kucharka

Przygotowuje zdrowe i smaczne posiłki w oparciu o jadłospis sporządzony przez dietetyka oraz dokłada wszelkich starań nie tylko w walory smakowe ale i wizualne naszych dań.

Personel pomocniczy

Wykonuje czynności administracyjno-porządkowe. Jest odpowiedzialny za porządek oraz stan techniczny wyposażenia żłobka.

Współpracujemy

Współpracujemy również z osobami prowadzącymi zajęcia dla dzieci w wieku żłobkowym, korzystamy z ofert teatrzyków, animatorów i innych atrakcji dla dzieci.

Podoba Ci się u nas? Zapisz dziecko